ПРО НАС






ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ
                   Морочненська сільська бібліотека створена в 1946 році і мала назву  «хата-читальня» . Завідував хатою – читальнею та клубом Бережний Іван Андрійович . Ніхто не памятає в селі, який був книжковий фонд , але інтерес до книг був великий. З 1957 року бібліотека була відділена від клубу і зав. бібліотекою стала Литвинова Марія Володимирівна. З 1959 року бібліотекою завідував понад 18 років Крепкий Леонід Іванович.

                    Паралельно з 1959 року діяла Мало Морочненська сільська бібліотека, перший бібліотекар тут був Літвінчук Іван Пилипович . 
        
                   В 1965 році бібліотеки обєднали і завідуючим був призначений Гуц Іван Семенович .

                   Популярними формами роботи з читачами були : Голосні читання, колективні обговорення творів, читацькі конференції , літературні та тематичні вечори, бібліографічні  огляди літератури.

                   Запроваджено обслуговування читачів шляхом відкритого доступу до книжкового фонду .

                   В 1970 році завідуючою була призначена Чуйко Софія Адамівна, книжковий фонд налічував 12 тис. примірників та 1050 читачів.

                   В цей період в районі розгорнулося змагання за звання « Бібліотека відмінної роботи», що дозволило бібліотеці виступити ініціатором змагання за відмінне бібліотечне обслуговування.

                   В 1974 році Морочнівський бібліотеці присвоєно звання « Бібліотека відмінної роботи» .

                   На початку 1979 року розпочалася централізація  бібліотечної мережі .

                   В бібліотеці запроваджується спеціалізоване обслуговування певних категорій відвідувачів. Активізується обслуговування читачів на виробничих ділянках, тракторних бригадах, тваринницьких фермах , під час жнив – на токах та в агітвагончиках . Запрацювали пункти видачі літератури. Бібліотечний фонд поповнюється централізовано .  


                   Період 1985 – 1992 років відзначився перебудовчими процесами в усіх напрямках діяльності бібліотеки . Масова робота зазнала суттєвих змін . Пріоритетним напрямком стала  популяризація літератури з питань національного відродження , відновлення історичної пам’яті, виховання національної  самосвідомості шляхом ознайомлення читачів з традиціями , звичаями  українського народу .

                   В практику роботи бібліотеки ввійшло проведення всенародних свят – села, української мови , Великодня тощо . В книгозбірні обладнано куточок краєзнавця .

                   Зменшення державних асигнувань на утримання бібліотеки негативно вплинуло на діяльність книгозбірні  . Різко зменшується кількість надходжень . Так , якщо в 1993 році бібліотека отримала 610 примірників книг, брошур та журналів, то в 2000 р. – 9 . Бібліотекар працює неповний робочий день (0,75) .

                   2002 рік став етапним в розвитку книгозбірень району в т.ч. і Морочнівської бібліотеки. Його особливість визначилась проведенням реорганізації бібліотечної мережі .

                   Бібліотека переходить в  нове, сучасне приміщення школи , обєднуються документально – інформаційний ресурс сільської та шкільної бібліотек та створені оптимально зручні умови для його використання. 

                   Працівник бібліотеки (з 2002 року Чуйко Галина Петрівна) переведена на повну ставку посадового окладу.

                   Наблизившись до пріоритетних та найчисельніших груп користувачів – педагогів та учнів – бібліотека активізувала діяльність на допомогу навчально- виховному процесу .

                   Станом на 1,01,2010 р . книжковий фонд становить 16971 примірників, книговидача – 13,95 та обслуговує 750 користувачів .